Slide

Орден Червоного Прапору «зрізали» з універмагу

Вінницький універмаг залишився без Ордена Трудового Червоного Прапора. Принаймні, «декомунізували» зовні – 13 січня о 15.40. thumb_150678_photogallery_m thumb_150679_photogallery_m thumb_150681_photogallery_m

«Декомунізацію» фасаду тиждень тому «переконливо просила» міська рада відповідно до законодавства. Універмаг був одним із двадцяти об’єктів у цьому списку.

47 років орден і «Вінницький універмаг» був невід’ємною частиною історії. Гордість колективу. У1969 році універмаг перший у СРСР перейшов працювати за методом самообслуговування. У Вінницю за передовим досвідом приїжджали з Москви, з інших союзних республік…

– «Ріжемо історію»?, – жартуючи запитав робочих директор ПАТ «Вінницький універмаг» Олег Веретинський.

– Зароблену своїм трудом, – із сумом відповів один з них.

«Історію на даху» універмагу зрізали за кілька хвилин… Пластиковий орден сховали.

Самого Ордена Трудового Червоного Прапора в універмазі сьогодні немає – десь зник. Уже давно… Червоний Прапор, який традиційно вручали одночасно, є на складі. За словами керівництва, у майбутньому планують виділити місце під музей-історію універмагу, де згадають коли і за що отримав колектив нагороду СРСР.

А наразі думають над новим дизайном вивіски. За словами Олега Веретинського, без ордена втрачена симетрія, тому «декомунізація» стала приводом для нових зовнішніх змін. Востаннє змінювали вивіску у 2000 році.

– Можливо, нова буде, як на старих фото, – одне слово – «Універмаг», – сказав Олег Веретинський.